Трояндам потрібне сонячне світло і свіже повітря. Влітку їх слід ставити на відкрите вікно або на балкон, опустивши горщики в ящик з піском, і рясно поливати. Зимою краще тримати їх в прохолодній і провітрюваній кімнаті.
Землю для троянд готують за таким рецептом: чотири частини глинисто-дернової, одну частину листової, одну частину гнойового перегною і одну частину піску. Добре додати трохи голубиного посліду або рогових опилок.
Після відцвітання квіти слід обрізати, щоб плоди, які утворюватимуться, не виснажували рослину. Для кращого цвітіння обрізають як старі, так і молоді гілки, не здатні до цвітіння. На щеплених трояндах необхідно видаляти пагони, що йдуть від підщепи та її коренів. Це пагони дикої шипшини, що потребують живлення на шкоду прищепленій троянді. У садах, де пагони підщепи не видаляють, троянди швидко дичавіють, тобто зростає шипшина, а культурні щепи гинуть. У бенгальських кімнатних троянд обрізають однорічні пагони на дві три бруньки, щоб отримати сильні бічні пагони з великими квітами.
Троянди легко розмножувати живцями. Для цього з відцвілих гілок зрізують черешки з трьома — чотирма бруньками і поміщують на півсантиметра в горщик з промитим річковим піском. Покривши горщик стаканом, ставлять у тепле місце на неяскраве світло і поливають теплою водою (20 °C). Живці вкорінюються протягом місяця. Корисно поливати молоді рослинки рідким гнойовим або мінеральним добривом раз в два тижні до цвітіння. Щоб не знесилити рослину, слід видалити перші бутони.
Можна брати живці і від садових, щеплених троянд, виховуючи їх в подальшому в кімнатних умовах на власних коренях.
Немає коментарів:
Дописати коментар